O Firmie

Czym jest ReQiu?

ReQiu zostało stworzone w oparciu o Game-Based Assessment, czyli wykorzystanie gier do oceny cech osobowości czy zdolności poznawczych. W odróżnieniu od tradycyjnych metod oceny, opartych o deklaracje, odgrywanie scenek czy pozbawione kontekstu narzędzia badawcze, ReQiu zapewnia pełną immersję i zaangażowanie podczas badania, pozwalające na interpretację zachowań i decyzji w trakcie rozgrywki, świadczących o określonym profilu osobowości.

Dlaczego stworzyliśmy ReQiu?

Dostępne na rynku narzędzia skupiają się jedynie na weryfikowaniu kompetencji oraz poziomie funkcjonowania poznawczego. ReQiu bada przede wszystkim osobowość, która stanowi znacznie lepsze informacje o tym, czy kandydat do pracy lub pracownik będzie odpowiednio dopasowany do stanowiska w firmie.

Jak powstało ReQiu?

ReQiu powstało w oparciu o badania naukowe, w których wzięło udział ponad 1800 osób. Dzięki temu wiemy, że uzyskane z użyciem ReQiu wyniki są trafne i rzetelne.

Jakie korzyści daje ReQiu?

Skuteczny i szybki proces rekrutacji

Dzięki Reqiu przyciągniesz uwagę i zaangażujesz w proces większą liczbę kandydatów. Będziesz w stanie wyselekcjonować najlepszych kandydatów pod względem ich predyspozycji osobowościowych do pracy na wczesnych etapach rekrutacji.

Najlepszy kandydat do pracy

Na platformie Reqiu posiadasz możliwość określenia profilu idealnego kandydata, który na późniejszym etapie rekrutacji będzie stanowił punkt odniesienia do oceny kandydatów, zapewniając tym samym trafny wybór osoby na dane stanowisko.

Wsparcie procesów zarządzania pracownikami

Posiadając informacje na temat predyspozycji osobowościowych Twoich pracowników, będziesz skutecznej przydzielać im zadania, udzielać im informacji zwrotnej dopasowanej do ich potrzeb oraz sprawniej wspierać ich rozwój zawodowy.

Przyjazny interfejs

Prosty i przyjazny interfejs pozwoli na łatwe zarządzanie procesami rekrutacji i oceny pracowników z możliwością porównywania profili osobowościowych poszczególnych kandydatów czy pracowników.

Dostępność

Ocena z wykorzystaniem Reqiu jest niezależna od miejsca i czasu. Wystarczy, że kandydaci lub pracownicy zagrają w grę, aby w wiarygodny i rzetelny sposób określić ich profil osobowości.

Czy ReQiu może zastąpić dotychczasowe narzędzia rekrutacyjne?

ReQiu to platforma do zarządzania narzędziem w postaci gry oraz raportami wygenerowanymi na podstawie rozgrywki. Należy pamiętać, że głównym celem ReQiu jest zweryfikowanie profilu psychologicznego, pozwalającego na ocenę stopnia dopasowania osoby do stanowiska pracy. ReQiu nie zastąpi pozostałych etapów procesu rekrutacji opartego o analizę CV czy rozmowy.

Dlaczego ReQiu bada cechy osobowości?

Zweryfikowanie profilu osobowości pozwala na dokonanie oceny dopasowania osoby do stanowiska pracy. Cechy osobowości oddają podstawowe tendencje ludzi, pozwalają na przewidywanie zachowania w różnych kontekstach oraz dostosowanie sposobu pracy względem predyspozycji osobowościowych.

Dla badanych - O grach

W jaki sposób mogę zalogować się do gry?

Otrzymasz wiadomość e-mail, zawierającą specjalnie wygenerowany link dostępowy do gry. Po wejściu w link nastąpi automatyczne przekierowanie na stronę internetową, na której uruchomiona zostanie gra.

Ważne! Wejście w link jest równoznaczne z rozpoczęciem rozgrywki. Nie uruchamiaj go, jeśli nie możesz teraz podejść do gry.

Jak stworzyć swój awatar (swoją postać w grze)?

W celu stworzenia awataru, czyli postaci, służącej do poruszania się po wirtualnym biurze, należy podać nick. Nick stanowi imię lub pseudonim fikcyjnej postaci, tworzonej na potrzebę rozgrywki. Wybrać należy również płeć oraz wygląd fikcyjnej postaci.

Ile trwa cała rozgrywka?

Cała rozgrywka trwa około 60 minut. Całkowity czas gry może jednak różnić się pomiędzy uczestnikami, dlatego sugerujemy zagospodarowanie co najmniej 90 minut na spokojne ukończenie gry.

Czy w trakcie gry mogę robić przerwy?

W celu zachowania spójności pomiarów dokonywanych w świecie gry, należy ją ukończyć w jednym podejściu, bez dodatkowych przerw.

Co zrobić, jeśli w trakcie rozgrywki wystąpiły problemy techniczne?

W momencie wystąpienia problemów technicznych możliwy jest powrót gry w momencie, w którym rozgrywka została przerwana. Po ponownym włączeniu przeglądarki lub odświeżeniu strony, wczytany zostanie stan gry poprzedzający problemy techniczne.

Jak długo będzie działał link dostępowy do gry?

Informacja o terminie ważności linku zawarta będzie w wiadomości przesłanej drogą mailową, zawierającej link dostępowy. Termin ważności ustalany jest przez rekrutera, odpowiedzialnego za proces rekrutacji.

W jakiej przeglądarce uruchomić grę?

Rekomendowane przeglądarki to Mozilla Firefox oraz Google Chrome.

Jakie łącze internetowe zapewni stabilną rozgrywkę?

Dla stabilnej rozgrywki jest wymagane łącze internetowe o przepustowości minimum 15 Mbps.

Jakie są minimalne wymagania sprzętowe?

System operacyjny: Windows 10
Rozdzielczość: 1366 x 768
Typ procesora: Intel i3-3000 lub AMD FX
Wielkość pamięci RAM: 4 GB
Dostęp do internetu

W jakich wersjach językowych dostępna jest gra?

Gra dostępna jest obecnie w dwóch wersjach językowych: Polska oraz Angielska.

Czy muszę być obeznany z grami komputerowymi?

Nie – w ReQiu może zagrać każdy, niezależnie od doświadczeń z grami. Każda gra opatrzona jest instrukcją video oraz wskazówkami.

Czy dostanę informacje zwrotne?

Tak – po ukończeniu rozgrywki otrzymasz wiadomość drogą mailową, zawierającą podsumowanie Twojej rozgrywki.

Mam problem w trakcie rozgrywki - z kim mam się skontaktować ?

W celu wyjaśnienia problemów technicznych proszę kontaktować się z firmą, która przesłała link dostępowy do gry.

Co jest oceniane w grze?

Gra służy do zweryfikowania profilu osobowości potencjalnych kandydatów do pracy. Gra nie zawiera dobrych ani złych odpowiedzi. Ważny jest sposób podejmowania decyzji i wykonania zadań.

Czy zdobycie małej liczby punktów w grze jest jednoznaczne z nieprzyjęciem do pracy?

Liczba zdobytych punktów oraz zdobywane odznaki stanowią informację dla gracza w kwestii postępów czynionych w grze. Zdobycie małej lub dużej liczby punktów nie jest bezpośrednio powiązane z wnioskami o profilu psychologicznym, wykazanym na podstawie rozgrywki.

Jak będą wyciągane wnioski na podstawie rozgrywki?

Zebrane w grze dane poddane będą szczegółowej analizie, opartej o algorytmy klasyfikacji wykorzystujące uczenie maszynowe. Dzięki temu rezultaty każdego kandydata ocenione zostaną przez kryteria pomijające błąd interpretacji dokonanej przez człowieka.